Blog

 
 
 

LULL LOUNGEWEAR

 
 
 
Home > Blog
 

Blog

Pohodlná tepláková móda na každý deň, aj do práce

lull_teplaky

 

 

Kedysi boli tepláky akýmsi symbolom „lenivého dňa“, dňa kedy sa vám nechcelo vychádzať von a strávili ste celý deň na gauči pred telkou, alebo čítaním obľúbených kníh či časopisov.

Naozaj, kedysi  sa tepláky a tepláková móda nosili len na doma, prípadne na šport či do posilňovne. To už ale dávno neplatí. S teplákmi sa stretneme bežne na ulici, v obchodoch, ale aj na párty a spoločenských akciách.

 

V tomto článku vám poradíme, ako teplákovú módu vhodne skombinovať, aby bola nositeľná aj na voľný čas, na cestovanie, aj do práce.

 

 

 

  

 

Čítaj celý článok
 

Fashion LIVE! – móda žije aj tento rok

lull_fashion live

 


 

My v Lull pochopiteľne podporujeme slovenskú módu a fandíme aj všetkým poctivým slovenským módnym návrhárom! Preto by sme Vás chceli pozvať na podujatie Fashion LIVE!, kde to bude slovenskou módou len tak sršať!


Tento rok sa už po štvrtýkrát bude konať módna show s názvom Fashion LIVE! Predstavia sa tu tí najlepší módni návrhári zo Slovenska a priestor dostane aj zahraničná móda. Všetko sa to odštartuje už v stredu 19. októbra v priestoroch Starej Tržnice v Bratislave.Zdroj: Facebook Fashion LIVE - Slovak Fashion Week Initiative

Čítaj celý článok
 

Ako sa správať ekologicky v móde

lull_kardigany

 

My v LULL sme vyznávači ekologickej módy. Ekologická móda, alebo udržateľná móda, pre ktorú sa v zahraničí používa názov Sustainable Fashion, je súčasťou celého prístupu Trvale udržateľného rozvoja (Sustainable Development). Drží sa preto aj jeho zásad a princípov: Reduce, Reuse, Recycle – teda zredukuj, znovu využi, zrecykluj!

 

Poďme si ale povedať, čo to vlastne znamená a ako sa môžete ekologicky a udržateľne (nie len) v móde začať správať aj vy!

 

 

Čítaj celý článok
 

Lull znamená pokoj, oddych...

 

V dnešnom článku vám prinášame rozhovor s dizajnérkou a zakladateľkou značky LULL - Zuzanou Bačkádyovou.

 

Zuzana Bačkádyová (31) pochádza z Topoľčian, ale teraz žije so svojou rodinkou v dedine pri Senici.
Vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Momentálne sa už šiestym rokom venuje spolu so svojim partnerom značke Lull.

 

 

 

 

Čítaj celý článok
 

„Fast fashion“ vs. „slow fashion“

Asi sa všetci zhodneme v tom, že dnešná doba je neskutočne uponáhľaná. Nikto nemá na nič čas a všetko musí byť rýchlo, podľa možnosti ASAP. Týka sa to všetkého, od „fast food“ - rýchleho občerstvenia, až po tzv. „fast fashion“ – rýchlu módu.

 

Postupne však začínajú mať ľudia plné zuby tohto všetkého ponáhľania a rozhodli sa spomaliť. Takto vznikol aj nový fenomén „slow movement“, teda pomalý pohyb, ktorý prestal dávať do popredia rýchlosť a kvantitu, ale zameriava sa na zodpovedné správanie a kvalitu. V tomto článku si priblížime, čo predstavuje pojem „slow fashion“, teda pomalá móda, s ktorej filozofiou sa stotožňujeme aj my, Lull. A verím, že sa k nám s radosťou pridáte.

 

Čítaj celý článok
 

Kolekcia Jeseň/Zima 2015

3.9.2015

Nové vecičky z dielne Lull na sezónu Jeseň/Zima 2015 sú vonku! V tejto kolekcii sme si na látkach dali extra záležať, aby boli nielen mäkučké, ale hlavne kvalitné.

Prinášame Ti veľa praktických kúskov z tých najlepších materiálov...S prichádzajúcim jesenným obdobím  všetci začíname opäť tráviť viac času  v našich útulných domovoch. Na doma sme pre Teba pripravili sériu huňatých županov, funky pyžamové nohavice, pohodlné legínky a tričká, s ktorými si ľahko dotvoríš svoj lullinkovský setík.
Tentokrát sme sa zamerali viac aj na veci na von. V ponuke nájdeš okrem praktických teplákov a teplučkých legín aj dlhé podšité mikiny. S týmito kúskami už viac nemusíš rozmýšľať, čo na seba. Mäkúčke vecičky sa jednoducho kombinujú a vytvoria Ti dokonalý outfit na každý deň.
Nesmieme nespomenúť aj kategóriu kardiganov, ktoré ste si tak veľmi obľúbili. Viac dizajnov, viac strihov, viac rôznych materiálov.  Už netreba nič viac hovoriť, už je to na Tebe, ktorý kúsok  si vyberieš.

 

 

Ako vyberáme naše látky

14.6.2015

Síce sme v našom prvom diely Intra do výroby písali, že sa budeme venovať výrobe kardiganov, rozhodli sme sa však inak, dúfame, že to bude v konečnom dôsledku logickejšie...Celá naša tvorba pre danú kolekciu začína výberom látok. A potom sa deje všetko ostatné, ale o tom až nabudúce...Nech sa páči, prajeme Ti príjemné čítanie...
 

Čítaj celý článok
 

Backstage video Spring/Summer 2015

20.5.2015

Pozri si ako to vyzeralo na našom poslednom fotení našej jarno-letnej kolekcie !

Ďakujeme týmto všetkým zúčastneným, hlavne skvelému fotografovi Jakub Čajko za nádherné fotky a aj za toto videjko.
Nemenej dôležité boli aj naše modelky: Kristína Gašparíkova, Dominika Zeleníková, Lucia Gulišová, Nika Sigl
O vizáž sa postarala: Hanka Lednárová

Ďakujeme ešte raz!!

 

 

Backstage video AW 2014

11.9.2014

Ponúkame exkluzívny pohľad do zákulisia fotenia našej kolekcie Jeseň/Zima 2014.Týmto všetkým zúčasteným ďakujeme za skvelo odvedenú prácu a super atmosféru. 

 

 

AW 2014 Photoshoot

9.1.2014

Krátke video o tom, ako to prebiehalo na našom poslednom fotení... Všetkých zúčastnených týmto pozdravujeme..

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazených 41 - 50 z 50