O Lull

 
 
 

LULL LOUNGEWEAR

 
 
 
Home > O Lull
 

Príbeh o mäkučkej značke

Príbeh značky Lull

Príbeh Lull sa začal písať v roku 2010, keď sa naša dizajnérka a zakladateľka značky Zuzka rozhodla začať si plniť svoje sny o navrhovaní a následne v spolupráci so šikovnou krajčírkou vytvorili prvý produkt značky Lull. Bol to župan. Avšak nie obyčajný. Bol teplý, ale zároveň ľahký, príjemný na telo, štýlový, no pohodlný. O necelý mesiac sa vyrobilo prvých niekoľko dizajnov a tie si rýchlo našli svoje prvé majiteľky. To bol moment, kedy sa začala tvoriť filozofia značky Lull, „štýlových a zároveň pohodlných vecí na doma“. Lull však nezostalo len pri jednom produkte, a tak vznikli prvé pyžamá, župany, voľné dlhé tričká a legíny. Všetko oblečenie slúžilo na domáce využitie a tým bolo Lull jedinečné. 

Lull Loungewear fotenie jarnej kolekcie

Do roku 2013 sa Lull zúčastnilo na viacerých módnych veľtrhoch a obľúbenosť značky rástla zo dňa na deň. Produktová línia sa pomaly rozrastala, do tímu pribudli noví šikovní ľudia, avšak niečo tomu ešte chýbalo. A vtedy, jeden teplý jesenný deň, keď bol celý team Lull na prechádzke, prišla myšlienka vyrábať mäkučké veci nielen na doma. Po dlhom navrhovaní, skúšaní a šití bolo dielo na svete! Do kolekcie pribudli nohavice, mikiny, tričká a šaty, aby mohli byť príjemné chvíle ešte príjemnejšie. Značka Lull Homewear sa premenovala na Lull Loungewear a nastolila tak novú éru vo svojej mladej histórie. 

Oddych v pohodlných vecičkách Lull

Rok 2014 patril medzi ďalšie míľniky pre našu firmičku. Lull si uvedomilo, že pre jeho ďalšie napredovanie bude nevyhnutné mať svoju vlastnú dielňu, čo znamenalo získanie slobody a nezávislosti v tvorbe a výrobe nových kolekcií. Nasledovali ďalšie inovácie a prišla aj prvá návšteva jedného z najväčších svetových veľtrhov vo svete módy, Premiere Vision v Paríži, kde sme nadviazali spoluprácu s renomovanými európskymi výrobcami látok. Naša dizajnérka si vždy dáva záležať pri výbere materiálov a veľtrh týchto kvalít jej ponúka presne to, čo tak dlho hľadala - najkvalitnejšie európske a svetové materiály - na jednom mieste. V Lull platí, že vybrané materiály musia byť nielen kvalitné a príjemné na dotyk, ale zároveň musia byť vyrobené v súlade s naším životným prostredím. Po splnení tejto podmienky sa cesta za dokonalým produktom zdala opäť bližšie. 

Plavky a kardigan Lull

V roku 2015 sa dizajnová línia vyšplhala na 67 produktov a Lull neodmysliteľne patrí medzi obľúbené značky nielen v rámci slovenskej, ale aj českej nezávislej módy. 

Začiatkom roku 2016 predstavila značka svoju prvú kolekciu plaviek a začala pracovať aj s úplne novými materiálmi. Do produktovej línie tak pribudli nové typy produktov, ktoré boli určené aj na bežné nosenie. Medzičasom sa naša značka zaradila medzi 100 najlepších start-upov „Robíme to inak“ a takisto sa zúčastňuje aj rôznych kampaní, ktoré podporujú transparentnosť a poctivosť v módnom priemysle. Medzi poslednými to bola iniciatíva britského hnutia Fashion Revolution, ktoré prišlo s kampaňou “WhoMadeMyClothes”, ktoré malo za cieľ poukázať na pôvod výroby oblečenia. 

Lull sa zlepšuje každým rokom