Premiére Vision Paris

 
 
 

LULL LOUNGEWEAR

 
 
 
Home > Blog > Premiére Vision Paris
 

Premiére Vision Paris

THE GLOBAL EVENT FOR FASHION PROFESSIONALS

Ak sa pohybujete v móde, tak ste už určite o Premiére Vision počuli, jedná sa totiž o najväčší veľtrh látok na svete! A keby len látok! Premiére Vision ponúka absolútne všetko, čo stojí za každým kúskom oblečenia. Od nákupu priadzí na výrobu látok, cez výrobu pleteného tovaru, ponuku dizajnov potlačí, predaj všetkého druhu doplnkového materiálu, až po šitie. Za každým kúskom oblečenia  je skutočne dlhá cesta!

Tento veľtrh už pravidelne navštevujeme, pretože práve tu vieme nájsť to najlepšie zo všetkého na jednom mieste. Tentoraz sme sa rozhodli vás  tam zobrať spolu s nami prostredníctvom našich Instastories (@lullloungewear) a tak zachytiť atmosféru v priamom prenose. Keď náhodou nie, nevadí, pretože práve preto je tu tento článok.

Šesť veľkých hál naplnených vystavovateľmi z 57 krajín sveta v hlavnom meste módy. Minulý rok navštívilo Priemiére Vision 27,000 návštevníkov.  Veľtrh je rozdelený do šiestich sekcií. Yarns /priadze/, Fabrics /látky/, Leather /koža/, Designs /Dizajnové (potlačené) látky/, Accessories /doplnky/, Manufacturing /výroba/. Náš zaujímala predovšetkým sekcia látok, ktorá sa ďalej rozdeľuje na ďaľšie kategórie. Dokopy 770 vystavovateľov. Tento krát sme si na veľtrh vyhradili celé 3 dni, aby sme stihli všetko, čo sme si naplánovali. Napriek tomu to nebolo ľahké a opäť  sme si museli stanoviť priority a časový plán, aby sa nám to naozaj podarilo. Škoda, že sme si nezapli krokomer, museli sme prejsť niekoľko kilometrov denne. Technicky nie je možné zvládnuť celý veľtrh za 3 dni, každý dizajnér si musí zvoliť svoju oblasť, v ktorej sa pohybuje.My sme sa sústredili hlavne na sekciu Knits /úplety/, high fancy, upper jeanswear,  (dve haly) a doplnky (jedna hala). Na začiatok sme zvolili nové kolekcie už overených výrobcov, ale takisto sme prešli všetkých ostatných výrobcov v rámci Európy.

zdroj: www.premierevision.com

Nové mäkučké úplety, z ktorých by boli ideálne tepláky alebo mikiny, či ľahučké padavé materiály ideálne na tričká či letné šaty. Ak trochu sledujete trendy v oblasti textilných materiálov určite ste už počuli o novom vlákne zvanom Tencel®, ktorý je v súčasnosti veľmi populárny vďaka svojim vlastnostiam vytvorený firmou Lenzing. Veľa výrobcov látok začalo toto vlákno využívať pri výrobe látok, o čom sa hovorí, ako o novej ére v textilnom priemysle.   My tieto látky tiež zbožňujeme, takže sa určite objavia aj v našich najbližších kolekciách. Okrem materiálov a farieb, ktoré sú pre Lull typické, sme našli aj novinky, ktorými Ťa určite prekvapíme. Po návšteve sekcie High Fancy sme boli nadšení. Už teraz sa nevieme dočkať na nové kardigany, či kabáty, ktoré z týchto látok môžu vzniknúť.

Nevynechali sme ani sekciu Upper Jeanswear, kde sa sústreďovali výrobcovia materiálov vhodných na výrobu jeansov alebo nohavíc. Ponuka bola veľmi pestrá a zaujímavá. Tu sme takisto povyberali rôzne trendové materiály, ktoré sú nadčasové a zároveň IN.Pol dňa sme si vyhradili aj na sekciu Doplnkov, ktoré sa sústreďovali v Hall 4. Približne 300 výrobcov, ktorí sú rozdelení do sekcií: Garments (odevy), Leather goods (kožený tovar), Footwear (topánky), Jewellery (šperky), Lingerie (spodné prádlo).

V tejto sekcii sme sa zamerali hlavne na firmy zaoberajúce sa výrobou gombíkov a zapínaní. Tešíme sa na vybrané vzorky a na možnosť zakomponovania do našich kolekcií.

Premiére Vision Paris sa koná 2x ročne, vždy s poriadnym predstihom čo sa sezón týka. Zatiaľ čo Ty sa sústredíš na to, čo je teraz a zaujímajú Ťa trendy a kolekcie Jeseň/Zima 2017/2018, ľudia, ktorí pracujú v módnom priemysle musia predbehnúť dobu a všetko stíhať. Preto boli už teraz predstavené kolekcie na sezónu Jeseň/Zima 2018/2019. Ako sme spomínali, za každým kúskom je poriadne dlhá cesta, preto sa s jeho prípravou musí začať s dostatočným predstihom.